Projektowanie

Wieloletnie doświadczenie w zakresie produkcji precyzyjnych, nierzadko bardzo specjalistycznych elementów, czy wręcz całych podzespołów maszyn sprawiło, że we współpracy z dotychczasowymi wieloletnimi klientami oferujemy naszą pomoc w zakresie optymalizacji konstrukcji ich urządzeń, na przykład celem uproszczenia procesu technologicznego, a co za tym idzie, obniżenia kosztów wytworzenia.

 

W którymś momencie naszej historii postanowiliśmy zgromadzić całe nasze doświadczenie i przełożyć je na tworzenie i implementację własnych, autorskich rozwiązań dla różnych branż. Tak więc nasza oferta obejmuje również projektowanie maszyn i urządzeń dowolnego przeznaczenia, w oparciu o założenia konstrukcyjne, czy technologiczne potencjalnego klienta. W naszych aplikacjach czerpiemy z osiągnięć współczesnego świata i wyposażamy nasze maszyny w zaawansowane systemy sterowania oparte o układy CNC lub PLC. Korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań dedykowanych dla przemysłu (układy przemieszczeń liniowych, układy pneumatyki, systemy sterowania) renomowanych producentów.
 

 

Każdy projekt rodzi się w ścisłej współpracy ze zleceniodawcą tak, żeby maksymalnie spełniał jego wymogi i oczekiwania. Od samego początku procesu tworzenia dokumentacji wspieramy się oprogramowaniem 3D CAD opartym o system SolidWorks firmy Dassault Systems. Dzięki temu pierwsze koncepcje, analizy ruchu, analizy kinematyki, czy wręcz szacunkowe koszty projektu jesteśmy w stanie przedstawić w niedługim czasie od przyjęcia wstępnych założeń.

 

W dalszym etapie, cała dokumentacja techniczna powstaje wpierw w środowisku 3D, a zleceniodawca w dowolnej chwili może mieć wgląd w postępy projektu (wizualizacje, animacje). Bardzo często do tego zachęcamy, gdyż daje to klientowi możliwość zgłoszenia uwag i spostrzeżeń. Dla nas z kolei jest to bezcenna wiedza, gdyż to właśnie klient posiada najczęściej bogate doświadczenie na temat specyfiki pracy zarówno samej maszyny i np. branży, dla której urządzenie jest przeznaczone. Na tym etapie dobierane są również wszelkie układy związane z ruchem, funkcjonalnością urządzenia. Wybierane są konkretne elementy automatyki, przemieszczeń liniowych, pneumatyki itd.

 

Kolejnym etapem projektu jest wykonanie dokumentacji wykonawczej, na podstawie której maszyna ze świata wirtualnego zostanie przeniesiona do świata realnego pod postacią prototypu. Wykorzystanie technik cyfrowych i oprogramowania 3D CAD w projektowaniu sprawia, że najczęściej już ów prototyp, po wprowadzeniu potrzebnych modyfikacji i wyeliminowaniu drobnych błędów konstrukcyjnych, staje się pełnoprawną maszyną produkcyjną.

Na wszystkie skonstruowane przez nasz maszyny zapewniamy opiekę posprzedażną, serwis gwarancyjny, jak i pogwarancyjny.
Na życzenie klienta, możemy podjąć się wykonania jedynie części procesu tworzenia urządzenia (np. samo wykonanie dokumentacji lub samo wykonanie części na podstawie dostarczonej dokumentacji). Jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy na tym polu.